Vivat Musica!

Autor: Teresa Indelak-Davis

Published in 

Chór Pieśni Polskiej “Vivat Musica!” powstał w Seattle w marcu 2004 roku z inicjatywy Barbara Niesułowskiej, która jest obecnie jego menedżerem.

Dyrygentką i dyrektorem artystycznym jest Anna Sawicka – magister muzyki i śpiewaczka operowa, a akompaniatorką i konsultantką muzyczną – Maria Grabowska. Zespół liczy 21 członków.
Chór do tej pory dał 54 koncerty w wielu miejscach w USA i w Polsce. Koncertował w Domu Polskim w Seattle, The Seattle Public Library, Seattle City Hall, Town Hall, University of Washington, Seattle Center, Museum of History and Industry, Benaroya Hall, Saint James Cathedral i Saint Margaret Church w Seattle oraz w Portland, Tacoma, Vancouver (BC, Kanada) i w Koszalinie (Polska). W swoim bogatym repertuarze “Vivat Musica!” posiada polskie pieśni narodowe, patriotyczne, pieśni sakralne, kolędy, pieśni ludowe i piosenki biesiadne. W tym roku chór wydał swoją pierwszą płytę z kolędami i miał wielką przyjemność śpiewać podczas koncertu “Santo Subito” z Piotrem Rubikiem w Vancouver i w Seattle.
Chór, którego celem jest rozsławianie pięknej polskiej muzyki chóralnej na zachodnim wybrzeżu USA, cieszy się popularnością i sympatią środowiska polonijnego i dużym zainteresowaniem publiczności amerykańskiej.

2 thoughts on “Vivat Musica!

Comments are closed.